Brett Morgan: Położyliśmy solidne fundamenty

Brett Morgan: Położyliśmy solidne fundamenty

„Nigdy nie jestem usatysfakcjonowany, ale cieszę się z naszych postępów. Położyliśmy dobry fundament. Na starcie 2020 roku naszym celem jest stać się prawdziwym, ściśle współpracującym zespołem. Budowa zaufania i spójności, by być jedną całością ”- podsumowuje Brett Morgan, trener główny Wieliczka Dragons.

Jak mógłby Pan podsumować ostatnie miesiące i ogólnie kończący się rok dla Wieliczka Dragons? Jest Pan zadowolony z tego, co zdołaliście osiągnąć?

Nigdy nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale cieszą mnie nasze postępy. Wielu chłopaków bardzo się rozwinęło. Położyliśmy dobry fundament.

Trudno zweryfikować formę drużyny, gdy nie rozgrywa meczów. Jakie są najważniejsze narzędzia oceny – doświadczenie i „oko trenera”?

Wszystko zaczyna się od entuzjazmu. Jeśli jest to energiczna grupa, która chce ciężko pracować, masz szansę na progres.

Jak długo zawodnicy mogą odpoczywać od futbolu amerykańskiego podczas „przerwy świątecznej”?

Będziemy zmniejszać obciążenia przez około 3 tygodnie, ale nie odpuszczamy całkowicie. Wciąż pozostaje praca do zrobienia.

Czy gracze będą mieli jakieś cele treningowe na ten wolny czas, czy też mogą całkowicie zapomnieć o futbolu amerykańskim?

W tygodniu bożonarodzeniowo-sylwetrowym z pewnością chcę, aby chłopacy odpoczęli od futbolu. Zachowamy balans między dopracowywaniem pewnych rzeczy, a jednocześnie ładowaniem baterii. Chcę, abyśmy wrócili do działania pełni energii.

Jakie będą Wasze główne cele na pierwsze miesiące 2020 roku?

Moimi fizycznymi priorytetami są kondycja i kolejny etap naszego programu podnoszenia ciężarów. Położymy duży nacisk na to, by być w formie. Na boisku liczyć się będą kwestie taktyczne i komunikacja. Wrócimy do podstaw, ze szczególnym naciskiem na te dwa elementy.

Czego można Panu życzyć na nadchodzący rok z Wieliczka Dragons?

Abyśmy stali się prawdziwym zespołem, na każdym szczeblu naszej organizacji. Budując zaufanie i stając się jedną całością.

Rozmawiał Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Wieliczka Dragons

Leave a comment