Zapowiedź meczu: Wieliczka Dragons vs. Jaguars Kąty Wrocławskie

Zapowiedź meczu: Wieliczka Dragons vs. Jaguars Kąty Wrocławskie

W najbliższą sobotę Smoki po raz kolejny wyjdą na domowe boisko. Tym razem zmierzymy się z wiceliderami grupy południowej PFL2 – Jaguars Kąty Wrocławskie. Nasi przeciwnicy w dotychczasowych swoich meczach udowodnili, że grają twardo i nie zamierzają odpuszczać. Zapraszamy wszystkich na stadion przy ul. Boguckiej 6. Początek meczu o godzinie 13:30.

Dragons aktualnie mają rozegrane dwa mecze. Oba z Tytanami Lublin. Dwumecz został rozstrzygnięty na naszą korzyść, a bilans tych spotkań to 62:6. Mimo pewnych wygranych nie ustrzegliśmy się błędów (zwłaszcza w pierwszym spotkaniu), które sukcesywnie eliminujemy na treningach. W spotkaniach z Tytanami budowaliśmy przewagę nad rywalem z kwarty na kwartę. Z dobrej strony pokazała się nasza ofensywa, natomiast defensywa wpuściła tylko jedno przyłożenie Huberta Nowakowskiego w Lublinie. Mimo wygranych trzeba oddać Tytanom, że postawili nam twarde warunki (zwłaszcza w defensywie oraz formacjach specjalnych). Przed nami jedno z najważniejszych spotkań w sezonie zasadniczym. Do Wieliczki przyjadą Jaguars Kąty Wrocławskie, którzy aktualnie zajmują pozycję wicelidera. Czeka nas ciężki mecz, ponieważ zespół z Kątów Wrocławskich w obecnym sezonie pokazuje się bardzo dobrze, a w swoim składzie ma graczy, którzy od wielu lat występują na polskich boiskach i mają spore doświadczenie. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na stadion oraz przed ekrany transmisji, ponieważ Wasze wsparcie będzie nam niezwykle potrzebne.

“Chcemy skupić się przede wszystkim na ograniczeniu kar w ofensywie, bo pojawiło się ich trochę w dwóch poprzednich meczach. Chcemy zagrać skuteczniej, pewniej, szybciej. Liczymy na to, że nasza ofensywa rozpędzi się w tym meczu. Natomiast w defensywie chcemy zagrać po prostu swoje. Jesteśmy świadomi tego, że mamy dobrą defensywę. Trener uczulał nas na różne aspekty Jaguars, więc podchodzimy do spotkania w pełni skoncentrowani. Jaguars w pierwszym meczu nie mieli swojego importa na pozycji rozgrywającego i to w jakimś stopniu mogło przyczynić się do ich porażki. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na ich running backa Kamila Kotlarza, który mocno się wyróżnia w tym sezonie. Jeśli chodzi o obronę, to pokazują się bardzo dobrze, grają zdecydowanie, fizycznie, bardzo mądrze, także nasza ofensywa będzie musiała stanąć na wysokości zadania. Do meczu podejdziemy w najmocniejszym możliwym składzie i postaramy się zachować perfekcyjny bilans po naszym trzecim spotkaniu.” – Osman Sulkiewicz, Wieliczka Dragons.

Jaguars do tej pory rozegrali trzy spotkania. Dwumecz z Bielawą Owls oraz domowe starcie z Hammers Łaziska Górne. Aktualny bilans zespołu z Kątów Wrocławskich to dwa zwycięstwa i jedna porażka, co pozwoliło im uplasować się na pozycji wicelidera grupy południowej PFL2. Jaguary podobnie jak Wieliczka grają zachowawczo i starają się powiększać swoją przewagę z kwarty na kwartę. Martwić może spora ilość kar w ofensywie, która cofa linię wznowienia oraz pierwsze minuty meczów. W drugim spotkaniu z Owls rozgrywający Jaguarów – Markus Hodges już w pierwszym drive ofensywnym rzucił niecelną piłkę, która została przechwycona. Mimo pewnych błędów i kar drużyna z Województwa Dolnośląskiego radzi sobie bardzo dobrze, a na wyróżnienie zasługują tacy gracze jak: Michał Zięta, Rafał Rutowicz czy Kamil Kotlarz, który dwukrotnie w tym sezonie został wyróżniony nagrodą Polskiego MVP meczu. Defensywnie również jest bardzo dobrze. 15 oczek straconych w dwóch ostatnich meczach robi wrażenie, choć w tabeli bilans straconych punktów wynosi 50. Jaguarsom ewidentnie nie wyszło pierwsze domowe spotkanie z Bielawą Owls, ale jak to mówią “pierwszy mecz rządzi się swoimi prawami”. Przed zespołem z Kątów spore wyzwanie oraz poważny sportowy sprawdzian. Wydaje się, że Dragons oraz Jaguars są obecnie na podobnym poziomie sportowym, a wśród graczy można znaleźć wiele ciekawych nazwisk. Sobotnie spotkanie niewątpliwie będzie hitowym starciem w PFL2 i warto na nie zerknąć.

“Przygotowywaliśmy się jak do każdej drużyny, z która przyszło nam się dotychczas zmierzyć. Dalej dopracowujemy do perfekcji drobne elementy, które są niezbędne do osiągnięcia wymaganego przez nas poziomu. Nie patrzymy na to czy drużyna jest pierwsza czy ostatnia, jest to sport nieprzewidywalny i od każdego trzeba się spodziewać przysłowiowych 100%, aby po ewentualnym przegranym meczu nie mieć pretensji do siebie lub kolegi z drużyny z powodu zlekceważenia rywala. Dragons zwyciężyli z tytanami, lecz zawsze pierwszy mecz jest pełen różnych błędów, dużych i tych małych, sami jesteśmy tego dobrym przykładem. Jest to spotkanie, w którym zawodnicy zgrywają się ze sobą oraz dostrzegają, jak dane zagrywki rzeczywiście wyglądają. Kluczem jest, aby na kolejnych spotkaniach te błędy eliminować. Jak zwykle nastawiamy się na zwycięstwo, aczkolwiek nie oznacza to, że lekceważymy przeciwnika. Wiemy już ze Dragons grają dobry futbol, ale jesteśmy również pewni swoich własnych umiejętności, dlatego będzie to bardzo dobre spotkanie, na którego oglądanie wszystkich zachęcam!” – Rafał Rutowicz , Jaguars Kąty Wrocławskie.

Leave a comment